Ozonowanie pomieszczeń

Zapoznaj się z ofertą wynajmowanych produktów

Obecnie nie wszyscy mają możliwość kontynuowania zatrudnienia na zasadzie pracy zdalnej. Wiele firm, mimo dużego zagrożenia zarażenia szalejącym na świecie koronawirusem musi kontynuować pracę w standardowy sposób, codziennie narażając swoich pracowników na infekcję.

NAZWA PRODUKTU

SPECYFIKACJA

MINIATURA

CENA NETTO (zł)

DZIEŃ
TYDZIEŃ
MIESIĄC
KAUCJA

 

Regularne ozonowanie pomieszczeń gwarantuje pełną dezynfekcję pomieszczeń oraz znajdujących się w nim przedmiotów. Ozonowanie powoduje usunięcie z powierzchni wszystkich wirusów, bakterii oraz alergenów. Dla wszystkich firm możliwość kontynuowania pracy na pełnych obrotach jest dzisiaj na wagę złota. Dla pracowników z kolei jest to niewątpliwie kwestia bezpieczeństwa i podnoszenia standardów pracy. Zwiększona higiena pracy niewątpliwie przekłada się na lepsze morale pracownikó

Co warto wiedzieć o ozonowaniu? Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie polega na wykorzystaniu reakcji chemicznej ozonu, która polega z kolei na wchodzeniu w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na ludzki organizm. Mowa o takich związkach jak pleśń, grzyby , drobnoustroje (w tym bakterie, wirusy, pierwotniaki, roztocza, alergeny). Efektem zwiększonego stężenia ozonu w pomieszczeniach jest obumieranie wszystkich szkodliwych związków. W powietrzu pozostaje z kolei świeży, delikatny zapach. Podobne efekty ozonowania można m.in. odczuć w naturze tuż po burzy (wzrasta wówczas stężenie ozonu w powietrzu). Do ozonowania pomieszczeń używane są specjalistyczne generatory ozonu, które powodują niszczenie szkodliwych substancji i ich usunięcie z pomieszczenia oraz zalegających w nim przedmiotów. Wytwarzane cząsteczki ozonu w czasie rozkładu powodują uwalnianie cząsteczki tlenu, która łącząc się ze wspomnianymi związkami powodują ich neutralizowanie. Czas procesu ozonowania uzależniony jest od kubatury pomieszczeń, w których jest przeprowadzany, ponieważ ona wpływa na czas osiągnięcia wymaganego stężenia ozonu w powietrzu. Każdorazowo wyliczamy to indywidualnie. Ozonowanie w biurach można przeprowadzać partiami, jedno po drugim. Po kilku godzinach ludzie mogą kontynuować pracę w bezpiecznych warunkach. Przed przystąpieniem do ozonowania zabezpieczamy wszelki sprzęt elektroniczny, rośliny oraz zwierzęta. Należy zaznaczyć, że w trakcie ozonowania ludzie nie mogą przebywać w pomieszczeniach. Około dwie godziny po zakończeniu dezynfekcji, można bezpiecznie powrócić do pracy.

Ozonowanie dużych powierzchni i pomieszczeń

O ile ozonowanie niewielkich pomieszczeń, takich jak małe biura czy pokoje mieszkalne nie stanowi logistycznego kłopotu, o tyle w przypadku większych hal produkcyjnych czy długich, obszernych ciągów komunikacyjnych a także tak zwanych biur typu open space wskazany jest ich podział na mniejsze sektory. Dzięki temu proces ozonowania trwa krócej i jest znacznie bardziej efektywny. Podział takich powierzchni gwarantuje znacznie większą skuteczność w eliminowaniu wirusów, bakterii i przykrych zapachów.

Czy warto zamówić usługę ozonowania w firmie?

Ozonowanie pomieszczeń to w tym momencie najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się bakterii i wirusów z pomieszczeń oraz znajdujących się w nich przedmiotów codziennego użytku. Ozonowanie pomieszczenia daje możliwość niemal natychmiastowego, bezpiecznego korzystania z pomieszczenia bez obawy o to, że dojdzie w nim do zarażenia. Obecnie usługa ozonowania zalecana jest w trybie regularnym, żeby wykluczyć prawdopodobieństwo przenoszenia wirusów.

Cena za ozonowanie pomieszczeń

Łączna powierzchnia do 200 m2

- Transport do 50 km
- Zabezpieczenie przedmiotów wewnątrz pomieszczeń
- Kompleksowe ozonowanie
- Wietrzenie po ozonowaniu

Od 8 zł /m2

Łączna powierzchnia do 500 m2

- Transport do 50 km
- Zabezpieczenie przedmiotów wewnątrz pomieszczeń
- Kompleksowe ozonowanie
- Wietrzenie po ozonowaniu

Od 7 zł /m2

Łączna powierzchnia do 1000 m2

- Transport do 50 km
- Zabezpieczenie przedmiotów wewnątrz pomieszczeń
- Kompleksowe ozonowanie
- Wietrzenie po ozonowaniu

Od 6 zł /m2

 

 

 Pełny katalog i cennik w formacie PDF

Top